Czas zająć się nowym projektem, który w zasadzie gdzieś krążył mi po głowie już od dłuższego czasu. Była architektura, była martwa natura, tym razem padło na naturę ożywioną. Wzór, który postaram się zrealizować pochodzi tym razem z czasopisma - "De fil en aiguille". Akurat numer, który posiadam składa się całej serii tego typu wzorów, razem stanowiących swego rodzaju atlas botaniczny.
Różnie to bywa z moim zapałem, ale póki co zamierzam w najbliższym czasie wykonać trzy obrazki z tego czasopisma: Orchideę, Hortensję oraz Magnolię. Pierwszym obrazkiem będzie orchidea.
Oczywiście jak zwykle zmiana materiału... Pewnie część z Was zastanawia się dlaczego zawsze zmieniam kanwę na drobniejszą. Sam już nie wiem czy pisałem czy nie na ten temat, ale w razie czego to powtórzę. Moim zdaniem wykonanie haftu krzyżykowego na drobniejszej kanwie powoduje zanik pixeli (krzyżyków), dzięki czemu obraz wygląda bardziej naturalnie - jak malowany. Wadą tego typu zabiegu jest zawsze zmniejszenie haftu, natomiast w efekcie końcowym otrzymuje się misternie wykonane arcydzieło :).
Do rzeczy:
- wymiary: 190 x 190 krzyżyków, a zatem na kanwie, której użyję - DMC (biała) 25" - wymiary wyniosą: 19 x 19 cm
- mulina: DMC, łącznie 18 kolorów - tym razem nic nie zmieniam.
- technika: pełne krzyżyki, półkrzyżyki oraz backstiche
Jak zwykle wraz ze zmianą materiału zamieniam również niektóre krzyżyki. Oryginalnie we wzorze występują krzyżyki wykonane za pomocą 2 pasm muliny oraz 1 pasma. Tym razem wszystkie pełne krzyżyki wykonam za pomocą 1 pasma muliny. Półkrzyżyki pozostają bez zmian.
Poniżej pierwsze zdjęcie kanwy, której brzegi zabezpieczyłem klejem, aby w czasie pracy nie pruła się, jak również wykonałem linie pomocnicze co 10 krzyżyków, tym samym rozplanowując obraz na kanwie. Przygotowana kanwa jest wymiarów 32 x 32 cm.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Dziękuję za każdy komentarz :)