niedziela, 24 marca 2013

Botanique - mimoza cz.1   
  Nie zwlekając zbytnio czas na przejście do kolejnego haftu - będzie to piąty obrazek z serii botanicznej. Tym razem padło na mimozę. Prawdę mówiąc, wyszywanie zacząłem już kilka dni temu i nie spodziewałem się, że ten wzór okaże się bardziej skomplikowany niż poprzednie z tej kolekcji. Jak można zobaczyć na poniższych zdjęciach, nad krzyżykami górują półkrzyżyki oraz kontury. Obrazek jest dosyć pracochłonny, ale mam nadzieję, że efekt końcowy wynagrodzi poniesione trudy. 

   

   Jak zwykle obrazek wykonuję na kanwie Zweigart 25" DMC. Wymiary samego haftu wynoszą 17 x 17 cm, do tego dodałem po 8 cm marginesu zatem rozmiar całej tkaniny z obrazem jest wymiarów 32 x 32 cm. Tradycyjnie już zabezpieczyłem klejem do tkanin brzegi materiału oraz rozplanowałem ciemną nicią za pomocą fastrygi co 10 krzyżyków wzór na materiale. Dodam jeszcze tylko pro forma, że w kwestii nici nic się nie zmieniło - używam muliny DMC pojedynczego pasma. Do wykonania wzoru użyję łącznie 13 kolorów.
3 komentarze:

 1. Przy tym widać że będziesz miał co haftować!A czyj to wzór?Bo nigdzie go nie widziałam.Pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co prawda jestem już na półmetku, ale faktycznie roboty jest więcej niż z poprzednimi. Mimoza to cały czas kolekcja botaniczna, gotowy obrazek już wkrótce będzie u mnie na blogu.
   pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,smacznego jajka,mokrego dyngusa.a także odpoczynku w rodzinnym gronie...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)