poniedziałek, 13 lipca 2015

Flores de Mayo # 8

   Tak, to już ósma odsłona tego kolosa. Właśnie minęło pół roku odkąd zacząłem go wyszywać i chociaż mogłoby się wydawać, że to nudne tak ślęczeć ciągle nad jednym i tym samym wzorem to jest w nim coś magicznego co wciąga i nie pozwala się oderwać. Ostatnio pisałem, że chyba będzie trzeba zmienić nieco tematykę i zacząć coś innego, jednak nie wiadomo kiedy przerwać i coś mi się wydaje, że jak nadejdzie czas na zdjęcie z krosna haftu (w celu przesunięcia kanwy) to wtedy będzie dobry moment na jakąś odmianę. W każdym razie po półrocznych zmaganiach z tym wymagającym wzorem ukończyłem już w pełni 14 stron, a kilka mam rozpoczętych. Może ilość nie jest zbyt imponująca, ale biorąc pod uwagę fakt, że wyszywam podwójną nicią, a w większości przypadków składającą się z 2 różnych kolorów to i tak jestem zadowolony. W kwestii mieszania kolorów na początku byłem sceptyczny nie widząc za bardzo sensu tego przedsięwzięcia, teraz jednak widząc większą powierzchnię haftu; kwiaty i inne detale widzę, że to się naprawdę opłacało, ponieważ odcienie przenikają się łagodnie, a cały obraz wygląda jak malowany i chociaż nie ma tutaj back stitchów to mimo to pomiędzy poszczególnymi elementami występuje wyraźna, a jednocześnie łagodnie przebiegająca granica. 

   Dzisiaj przedstawiam Wam kolejne kwiaty, które udało mi się w ostatnim czasie wyhaftować. Jak widać ilość odcieni różu jest bardzo duża, ale właśnie dzięki temu kwiaty prezentują się bardzo naturalnie.

20 komentarzy:

 1. ale to jest ładne,chociaż te 2 nitki na tej kanwie to pewnie masakra

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem pełna podziwu !!! Bardzo pracochłonny haft...))

  OdpowiedzUsuń
 3. cudnie wychodzi i już kwiaty się z koszyka wyłaniają

  OdpowiedzUsuń
 4. Super równiutkie krzyżyki...super efekt :) To już 14 stron, a jak patrzy się na haft to wydaje się jakby ich było znacznie mniej...ale na tak drobnej kanwie to postępy są widoczne powoli...Piękny będzie obraz :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ależ to już jest ładne.
  Kto nie ma pojęcia o hafcie może mówić "mało".My wiemy ile ta czasu.
  Napatrzeć się nie można na tę dokładność, równość xxx u Ciebie.Wyszywam obecnie 2 nitkami i wiem jak trudno je okiełznąć aby jedna nie wychodziła ponad drugą, aby obie miały ten sam nie za duży skręt

  OdpowiedzUsuń
 6. Pięknie, równiutko i perfekcyjnie :) 14 stron to niemało, ja utknęłam na 9tej w moim Rubensie i nie mogę się przemóc, żeby do niego wrócić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wyglada cudownie i super ze sie wylaniaja juz kwiaty. Az trudno uwierzyc ze to juz 6 miesiecy. 14 kartek to bardzo duzo i zycze zeby tempo nie ustalo. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Super! Ja się jeszcze jakoś nie mogę odnaleźć w haftowaniu na krośnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Rewelacja!!!! Haftowanie wzoru porównałabym do czytania książki - jak jest dobry to wciąga i chce się go jak najszybciej skończyć :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Przepiękny i perfekcyjny!!! A 14 stron to wcale nie jest mało ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mieszanie 2 różnych nitek daje świetny efekt. Wychodzi pięknie. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Dla mnie to arcydzieło ! Podziwiam za parkowane. Mnie przeraża ten gąszcz nitek, na pewno bym się pogubiła :(

  OdpowiedzUsuń
 13. Prześliczny haft, kawał dobrej roboty :)
  Podziwiamy Cię za podjęcie się tak trudnego wzoru. Już widać, że efekt końcowy będzie niesamowity :)
  Gratulujemy!

  OdpowiedzUsuń
 14. Piękny obraz, ogrom pracy. Podziwiam!

  OdpowiedzUsuń
 15. Piękna praca, podziwiam siłę i zaparcie do działania, pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)