sobota, 8 grudnia 2012

Mikołajkowe prezenty

   
   Wreszcie przyszła oczekiwana przesyłka, prawie na "Mikołaja". Tym razem wraz ze standardowym zamówieniem pokusiłem się o zakup dwóch kart kolorów tkanin firmy Zweigart: Lugana 25" oraz Belfast 32". Koszt ich wynosi jedynie 4,99 zł za sztukę w sklepie internetowym needleart, w którym często kupuję. Prawdę mówiąc bardzo się zdziwiłem ilością kolorów, odcieni, a nawet wzorów materiałów. Niestety sytuacja inaczej wygląda gdybym chciał zamówić konkretny numer tkaniny - ich dostępność na naszym rynku jest zdecydowanie uboższa. W każdym razie jest na co popatrzyć, a co najważniejsze mogłem na żywo zobaczyć wielkość oczek tych "drobnych" kanw. Póki co mam jeszcze niewielki zapas mojej ulubionej kanwy DMC 25" i muszę ją wykorzystać. 

brakujące kolory mulin

   Oprócz wspomnianych kart kolorów zamówiłem również brakujące kolory muliny DMC, które będę potrzebować do kolejnego obrazka oraz dodatkowo zawsze zamawiam kilka mulin, których nie posiadam jeszcze w mojej kolekcji, która jest już całkiem pokaźna. Przez kilka lat mojej przygody z haftem krzyżykowym uzbierałem już prawie 300 odcieni, które mam posegregowane w kopertach przeznaczonych do przechowywania płyt CD. Kiedyś segregowałem muliny w plastikowych torebkach z paskiem zamykającym, jednak przy większej ilości kolorów pojawił się chaos i zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są koperty na płyty które można przechowywać w większych pudełkach. Koperty oczywiście są podpisane, a przez przezroczystą folię z łatwością można zobaczyć kolor muliny. 

   Podobnie jak karty kolorów tkanin, które zamówiłem (z pewnością zamówię kolejne wraz z kolejnymi zakupami) zastanawiałem się nad zakupem karty kolorów mulin. Niestety jest ona dość droga. Niezłym rozwiązaniem jest stworzenie samemu takiej karty. Widziałem kiedyś coś takiego na jakimś blogu i bardzo mi się ten pomysł spodobał. Zastanawiam się jednak czy lepiej jest zrobić taką paletę na jednym kawałku kanwy co z pewnością sprawi, że ów paleta będzie dużych rozmiarów, czy zrobić to na kilku kawałkach tak jak można to zobaczyć na paletach dostępnych w formie elektronicznej. Kwestia otwarta... Jednak z całą pewnością zamierzam ją kiedyś wykonać tak żeby można było z łatwością nie tylko zobaczyć jakie kolory już posiadam w swojej kolekcji, ale przede wszystkim ze względów praktycznych czyli dobór odpowiedniego koloru do potrzeb. W tym celu myślę, że oprócz wzorcowych krzyżyków będą również obok półkrzyżyki, tak aby zobaczyć jak dany numer muliny prezentuje się w obu technikach.

   Tymczasem zabieram się za rozplanowanie na kanwie kolejnego obrazka, o którym już w najbliższej przyszłości...

paleta kolorów tkanin Zweigart

2 komentarze:

  1. Witam.Trafiłam tutaj szukając kogoś kto wyhaftował Sankt Petersburg.Jestem pod wrażeniem Twoich haftów.Ja haftuję na kanwie 20.Też jest drobna ale nie az taka jak Twoja.I mam pytanie.Czy w tym Sankt Petersburg są same krzyzyki?Ja mam wzór ściągnięty z netu i tam nic nie piszą.A gdzie Ty kupiłeś ten wzór?Może jak nie jest bardzo drogi też bym się skusiła.Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam, dzięki za miłe słowa, a przede wszystkim cieszę się, ze mój mało odkryty jeszcze blog zyskuje coraz większą popularność :). Ale do rzeczy: wzór Petersburga posiadam również w formie elektronicznej. Podobnie jak Ty zastanawiałem się nad zakupem oryginalnego obrazka, ale cóż koszty są dosyć wysokie w tej cenie zakupiłem kanwę DMC 25(120x140 cm) którą do tej pory posiadam, a która wykorzystałem do kilku innych haftów, oraz brakujące nici. Jeśli jednak nie masz zbyt dużej kolekcji mulin polecam zakup oryginalnego obrazka - tym sposobem zawsze coś zostanie po skończeniu obrazka i staniesz się kolekcjonerką kilkudziesięciu kolorów muliny :)(takie rozwiązanie jest ekonomiczniejsze niż kupowanie wszystkich kolorów). Natomiast jeśli chodzi o technikę wykonania to są to tylko pełne krzyżyki oraz kontury. Obrazek wymagający, ale daje bardzo duży efekt oraz ogromną satysfakcję. pozdrawiam

      Usuń

Dziękuję za każdy komentarz :)