Wreszcie przyszła oczekiwana przesyłka, prawie na "Mikołaja". Tym razem wraz ze standardowym zamówieniem pokusiłem się o zakup dwóch kart kolorów tkanin firmy Zweigart: Lugana 25" oraz Belfast 32". Koszt ich wynosi jedynie 4,99 zł za sztukę w sklepie internetowym needleart, w którym często kupuję. Prawdę mówiąc bardzo się zdziwiłem ilością kolorów, odcieni, a nawet wzorów materiałów. Niestety sytuacja inaczej wygląda gdybym chciał zamówić konkretny numer tkaniny - ich dostępność na naszym rynku jest zdecydowanie uboższa. W każdym razie jest na co popatrzyć, a co najważniejsze mogłem na żywo zobaczyć wielkość oczek tych "drobnych" kanw. Póki co mam jeszcze niewielki zapas mojej ulubionej kanwy DMC 25" i muszę ją wykorzystać.
brakujące kolory mulin |
Oprócz wspomnianych kart kolorów zamówiłem również brakujące kolory muliny DMC, które będę potrzebować do kolejnego obrazka oraz dodatkowo zawsze zamawiam kilka mulin, których nie posiadam jeszcze w mojej kolekcji, która jest już całkiem pokaźna. Przez kilka lat mojej przygody z haftem krzyżykowym uzbierałem już prawie 300 odcieni, które mam posegregowane w kopertach przeznaczonych do przechowywania płyt CD. Kiedyś segregowałem muliny w plastikowych torebkach z paskiem zamykającym, jednak przy większej ilości kolorów pojawił się chaos i zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są koperty na płyty które można przechowywać w większych pudełkach. Koperty oczywiście są podpisane, a przez przezroczystą folię z łatwością można zobaczyć kolor muliny.
Podobnie jak karty kolorów tkanin, które zamówiłem (z pewnością zamówię kolejne wraz z kolejnymi zakupami) zastanawiałem się nad zakupem karty kolorów mulin. Niestety jest ona dość droga. Niezłym rozwiązaniem jest stworzenie samemu takiej karty. Widziałem kiedyś coś takiego na jakimś blogu i bardzo mi się ten pomysł spodobał. Zastanawiam się jednak czy lepiej jest zrobić taką paletę na jednym kawałku kanwy co z pewnością sprawi, że ów paleta będzie dużych rozmiarów, czy zrobić to na kilku kawałkach tak jak można to zobaczyć na paletach dostępnych w formie elektronicznej. Kwestia otwarta... Jednak z całą pewnością zamierzam ją kiedyś wykonać tak żeby można było z łatwością nie tylko zobaczyć jakie kolory już posiadam w swojej kolekcji, ale przede wszystkim ze względów praktycznych czyli dobór odpowiedniego koloru do potrzeb. W tym celu myślę, że oprócz wzorcowych krzyżyków będą również obok półkrzyżyki, tak aby zobaczyć jak dany numer muliny prezentuje się w obu technikach.
Tymczasem zabieram się za rozplanowanie na kanwie kolejnego obrazka, o którym już w najbliższej przyszłości...
paleta kolorów tkanin Zweigart |
Witam.Trafiłam tutaj szukając kogoś kto wyhaftował Sankt Petersburg.Jestem pod wrażeniem Twoich haftów.Ja haftuję na kanwie 20.Też jest drobna ale nie az taka jak Twoja.I mam pytanie.Czy w tym Sankt Petersburg są same krzyzyki?Ja mam wzór ściągnięty z netu i tam nic nie piszą.A gdzie Ty kupiłeś ten wzór?Może jak nie jest bardzo drogi też bym się skusiła.Pozdrawiam.
OdpowiedzUsuńWitam, dzięki za miłe słowa, a przede wszystkim cieszę się, ze mój mało odkryty jeszcze blog zyskuje coraz większą popularność :). Ale do rzeczy: wzór Petersburga posiadam również w formie elektronicznej. Podobnie jak Ty zastanawiałem się nad zakupem oryginalnego obrazka, ale cóż koszty są dosyć wysokie w tej cenie zakupiłem kanwę DMC 25(120x140 cm) którą do tej pory posiadam, a która wykorzystałem do kilku innych haftów, oraz brakujące nici. Jeśli jednak nie masz zbyt dużej kolekcji mulin polecam zakup oryginalnego obrazka - tym sposobem zawsze coś zostanie po skończeniu obrazka i staniesz się kolekcjonerką kilkudziesięciu kolorów muliny :)(takie rozwiązanie jest ekonomiczniejsze niż kupowanie wszystkich kolorów). Natomiast jeśli chodzi o technikę wykonania to są to tylko pełne krzyżyki oraz kontury. Obrazek wymagający, ale daje bardzo duży efekt oraz ogromną satysfakcję. pozdrawiam
Usuń